Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce, odcinek 4 – Pożary składowisk

Cykl edukacyjnych filmów pt. „Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce” ma na celu edukacje polskiego społeczeństwa. Poszczególne odcinki dotyczą różnych, palących problemów środowiskowych z jakimi boryka się Polska, Europa i Świat. Cykl publikacji dostępny jest w języku polskim, angielskim oraz japońskim. Rozmowy prowadzone są w ramach publicznych kampanii edukacyjnych – ustawowego obowiązku Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Pomysłodawcą i autorem scenariuszy jest dr Katarzyna Michniewska – tematyka bazuje na jej ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w branży a poruszane problemy to zagadnienia zgłaszane przez uczestników spotkań edukacyjnych. Postępowanie według rozwiązań proponowanych w cyklu programów przyczyniłoby się istotnie do poprawy środowiska naturalnego w Polsce i nie tylko.

Pożary w Polsce w 2018 roku osiągnęły liczbę ponad 80 wypadków na magazynach bądź na składowiskach odpadów. Spowodowało to ogromne skażenie środowiska i emisję niebezpiecznych substancji do atmosfery. O przyczynach i sposobach ich zapobiegania rozmawiają gospodarze programu z Michałem Dąbrowskim ekspertem gospodarki odpadami z ponad 35 letnim doświadczeniem w branży.


Aktualizacja

Powyższy odcinek ukazał się:

2019-04-30T07:38:36+00:00 14 listopada 2018|Aktualności, Biznes, Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce.|