Kolejny ekospektakl Bohema House Teatr Ekologiczny „Dziewczynka z zapałkami. Świat smogu.”

14.10.2021 w Dzień Nauczyciela, o godz. 19:00, odbędzie się premiera spektaklu ekologicznego „Dziewczynka z zapałkami. Świat smogu.”

W ekosztuce wykorzystano różne artystyczne formy przekazu, aby uwrażliwiać ludzi na tematy związane z dbałością o stan środowiska naturalnego, od którego zależy nasze zdrowie, a nawet życie. Przedstawienie porusza cyklicznie powracający problem smogu, spalania odpadów w przydomowych piecach, zagrożenia płynące z zanieczyszczania powietrza, takie jak negatywny wpływ na nasze zdrowie, czy niszczenie otaczającego środowiska. Widowisko promuje również zasady prawidłowej segregacji i postępowania z odpadami komunalnymi. Spektakl jest inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena, a dziewczynka z zapałkami jest symbolem planety, na której los wciąż wielu mieszkańców jest obojętnych.

Za sprawą tego widowiska artystycznego twórcy pragną osiągnąć efekty takie jak: zwiększenie ogólnej świadomości ekologicznej, zwrócenie uwagi na zdrowotne i środowiskowe zagrożenia wynikające z zanieczyszczania powietrza, osiągnięcie bardziej odpowiedzialnych postaw w zakresie postępowania z odpadami oraz większej umiejętności selektywnego zbierania odpadów. Chcą również wspierać nauczycieli, obchodzących tego dnia swoje święto – Dzień Edukacji Narodowej.

Pomysł spektaklu: dr Katarzyna Michniewska

Reżyseria: Michał Derlicki

Prolog i epilog: Maciej Orłoś

Muzyka: Janek Traczyk

Choreografia tańca: Bartłomiej Zaniewicz

Kostiumy: Natalia Dylczyk

2021-11-09T17:05:59+00:00 11 października 2021|Aktualności, Biznes|