IV Konferencja Logistyka Odzysku

IV edycja Konferencji Logistyka Odzysku, która odbyła się w dniach 9-10 kwietnia w Warszawie okazała się dużym sukcesem. Świadczy o tym chociażby poziom zaprezentowanych wystąpień oraz frekwencja, która z roku na rok jest coraz większa. Tegoroczna Konferencja poruszyła problematykę efektywności surowcowej. Jej celem była wymiana doświadczeń w zakresie zrównoważonego gospodarowania odpadami oraz propagowanie społeczeństwa recyklingu.

W tym roku po raz pierwszy Konferencji towarzyszyło inne ważne wydarzenie w branży opakowań: Targi Packaging Innovations. Dzięki temu konferencję odwiedziło jeszcze więcej specjalistów z branży, a strefa EXPO cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko uczestników Konferencji, ale także zwiedzających targi.

Tegoroczna edycja po raz pierwszy została podzielona na część teoretyczną (prelekcje – 9 kwietnia) i praktyczną (warsztaty – 10 kwietnia) i odbyła się w dwóch miejscach: Warszawskim Centrum EXPO XXI oraz Hotelu Windsor Palace Hotel & Conference Center**** w Jachrance. Na zakończenie I dnia Konferencji odbył się uroczysty Bankiet Wieczorny, który rozpoczęła Gala Finałowa Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2013. Zebrani Goście poznali laureatów II edycji konkursu, którymi zostali: Chep Polska Sp. z o.o., Tchibo Warszawa, Sp. z o.o. oraz DPD Sp. z o.o. Specjalne wyróżnienie Kapituły Konkursy otrzymała firma Still Polska Sp. z o.o. Dalszą część wieczoru uświetnił długo oczekiwany zespół rockowy Dżem, a po nim licytacja na rzecz Fundacji Eko Cykl.

Następnego dnia uczestnicy Konferencji wzięli udział w praktycznych warsztatach w jednym z dwóch bloków do wyboru, które umożliwiły im utrwalić zdobytą pierwszego dnia wiedzę. Na zakończenie odbył się wyjazd studyjny o jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie w Europie zakładu mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów należącego do firmy BYŚ. Liczne komentarze, uwagi i dyskusja na temat nowego systemu gospodarowania odpadami sprawiły, że pobyt w sortowni zakończył się w późnych godzinach popołudniowych.

Sponsorami tegorocznej Konferencji były firmy Tomra Sorting Sp. z o.o. oraz LPR – La Palette Rouge Poland Sp. z o.o. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent M. St. Warszawy, Ministerstwo Gospodarki oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego. Konferencji patronowały także instytucje: COBRO, PIGO, PIO oraz Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Wsparcia medialnego udzieliły liczne branżowe wydawnictwa i portale internetowe.

Następna, V edycja Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2015 r. w Hotelu Śląsk we Wrocławiu. www.logistykaodzysku.com

2019-04-30T09:29:46+00:00 22 kwietnia 2014|Aktualności, Nauka|