Dr Katarzyna Michniewska Ambasadorem „Do You Kyoto?”

28 maja 2018 roku burmistrz miasta Kioto, pan Daisaku Kadokawa nadał dr Katarzynie Michniewskiej jako pierwszej osobie z poza Japonii tytuł Ambasadora „Do You Kyoto?”. Będąc miejscem podpisania Protokołu z Kioto, miasto cieszy się nieposzlakowaną opinią lidera działań na rzecz ochrony środowiska oraz ekologicznego stylu życia.

„Do You Kyoto” to slogan kampanii niosącej ze sobą przesłanie „Czy robisz coś pozytywnego dla środowiska?”. W ramach promowania ekologicznego stylu życia, miasto organizuje różne wydarzenia, jak comiesięczny dzień bez samochodu czy akcja wyłączania miejskich iluminacji. Dr Katarzyna Michniewska, pełniąc rolę Ambasadora kampanii, będzie szerzyć wartości Protokołu z Kioto oraz samego miasta w kraju oraz za granicą.

Oficjalną wizytę u burmistrza miasta poprzedził piknik ekologiczny „Live! Do You Kyoto?, który odbył się 27 maja 2018 roku. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez miasto, promujące idee kampanii „Do You Kyoto?”, zachęcające artystów i społeczność do angażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska.

2019-04-30T07:48:20+00:00 4 czerwca 2018|Aktualności, Biznes|